> > Jak-wybrac-dobre-rolety-elektryczne

Jak wybrać dobre rolety elektryczne

rolety elektryczne

Obecnie na rynku dostępne są różne rozwiązania dotyczące elektrycznych rolet zewnętrznych. Przyszli użytkownicy mają do wyboru rolety elektryczne sterowane radiowo z pilota lub kablowo z przełącznika żaluzjowego klawiszowego. Każda z opcji posiada zarówno zalety jak i wady. Wybór jest zazwyczaj uwarunkowany wymogami instalacyjnymi, preferencjami użytkownika oraz wysokością budżetu. W naszym wpisie przyglądamy się czynnikom mającym wpływ na dokonanie wyboru. Zapraszamy do lektury.

Wybór rolet elektrycznych sterowanych przewodowo z przełącznika klawiszowego

Wybór rolet zewnętrznych sterowanych kablowo z przełącznika żaluzjowego klawiszowego jest jednym z najczęściej dokonywanych ze względu na stosunkowo niską cenę. Istotne w tym rozwiązaniu jest to, że każda roleta jest sterowana z osobnego punktu przełącznikowego. Roleta dzielona na dwie części powinna mieć zamontowany przełącznik dla każdej części osobno. Jeżeli posiadamy lub mamy w planach montaż centralnego systemu sterowania roletami, lub systemu inteligentny dom, to jak najbardziej istnieje możliwość podłączenia rolet sterowanych kablowo.

Przy tym rozwiązaniu warto mieć świadomość, że jeśli wybierzemy najtańszy silnik przewodowy, który nie jest wyposażony w system wykrywania przemarznięcia, narazimy się na wyższe koszty eksploatacji. Aby tego uniknąć warto wyposażyć rolety elektryczne w silnik z mechanizmem przeciążeniowym. Warto podkreślić, że najlepiej jest wybrać to rozwiązanie sterownicze rolet już na etapie planowania całej instalacji, ponieważ chęć przeniesienia punktu sterowania w przyszłości wiązać się będzie z koniecznością ponownego rozkuwania ścian.

Wybór rolet elektrycznych sterowanych radiowo z pilota

Jeśli zależy nam na wygodzie to wybór rolet elektrycznych sterowanych radiowo z pilota jest właściwą opcją. W poszczególnych systemach mamy do wyboru szeroką gamę pilotów do wyboru: naścienne, przenośne, przenośne z możliwością zawieszenia w jednym wybranym miejscy. W zależności od producenta silników radiowych będzie to pilot jednokanałowy sterujący pojedynczą roletą, wielokanałowy sterujący kilkoma lub nawet kilkunastoma roletami indywidualnie bądź też centralnie. Istnieje opcja wyboru pilota z automatyka czasową, gdzie ustawiamy podnoszenie i opuszczanie rolet o danej godzinie.

Natomiast jeśli zależy nam na jeszcze większej wygodzie użytkowania, możemy wybrać dla siebie pilot z czujnikiem poziomu padania promieni słonecznych, dzięki któremu rolety będą opuszczane jeśli nasłonecznienie będzie się zwiększało. Niektórzy producenci oferują systemy sterowania radiowego poprzez sterowanie z telefonu, poprzez centralki sterujące.

Aby móc sterować roletami elektrycznymi radiowo nie ma konieczności tworzenia skomplikowanej instalacji elektrycznej. Roleta wraz z silnikiem jest podłączana do istniejącej instalacji elektrycznej, a punkty sterowania możemy zamontować w dowolnym miejscu bez konieczności remontowania ścian. To rozwiązanie jest opcją droższą, natomiast przeważnie napędy radiowe są bezawaryjne.

kontakt
* pola wymagane

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.