> > Rodzaje-ogrodzen-posesyjnych

Rodzaje ogrodzeń posesyjnych

panelowe ogrodzenie posesyjne

Do kwestii wyboru ogrodzenia wielu z nas podchodzi bez głębszego zastanowienia. Jest to błąd, ponieważ dobrze dobrane ogrodzenie jest wizytówką każdej posesji. Nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale też pełni funkcję dekoracyjną i reprezentacyjną. Na rynku znajduje się wiele rodzajów ogrodzeń posesyjnych, dlatego wybór najlepszego rozwiązania wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym typom ogrodzeń.

 

Ogrodzenia metalowe panelowe

Metalowe ogrodzenia panelowe to ogrodzenia wykonane z prefabrykowanych, dopasowanych i połączonych z sobą elementów. Znajdują zastosowanie zarówno, jako ogrodzenia posesji prywatnych, jak i firm. Panele dostępne są w zestawach, wraz ze słupkami montażowymi i  obejmami, dzięki czemu ich montaż jest bardzo prosty i zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż budowa np. płotu murowanego. Dobrym przykładem wysokiej jakości metalowego ogrodzenia posesyjnego mogą być systemy panelowe marki Wiśniowski, dostępne w ofercie firmy Okno Prim. Zaletą paneli jest ich wysoka wytrzymałość, odporność na korozję, a także estetyczny wygląd i szeroka gama kolorystyczna. Doskonałym uzupełnieniem tego rodzaju ogrodzeń są automatyczne bramy posesyjne, furtki wejściowe czy TZW. MULTI BOX-y – słupki ze zintegrowaną skrzynką pocztową a nawet wrzutnia na paczki od kuriera , domofonem, video podświetlonym numerem posesji. Bramy posesyjne i furtki mogą być ręczne jak i sterowane za pomocą smartphona/telefonu komórkowego.

 

Ogrodzenia kute

Ogrodzenia kute to kolejny często spotykany rodzaj ogrodzeń. Powstają one w pracowniach kowalstwa artystycznego, a ich wykonanie jest czasochłonne, co ma wpływ na wysoką cenę. Największymi zaletami ogrodzeń kutych są estetyka, solidność i wytrzymałość. Doskonale sprawdzają się, jako ozdobne ogrodzenia frontowe. Ponieważ ogrodzenia kute wykonywane są na zamówienie, istnieje możliwość realizacji nawet najbardziej fantazyjnych projektów.

 

Ogrodzenia gabionowe

Wychodząc na przeciw nowoczesnym trendom powiązanym z minimalistyczną i bliską naturze formą ogromną popularność zyskują ogrodzenia gabionowe.
Na początku systemy gabionowe były wykorzystywane jako wzmocnienia nabrzeży i koryt rzecznych, skarp nad ruchliwymi drogami jako wzmocnienie i stworzenie wytrzymałej na dekady konstrukcji. Później zaczęły być wykorzystywane w gęstej zabudowie miejskiej do wydzielenia stref prywatności ze względu na swoja solidną , trwała a przede wszystkim nieprzezierną i dźwiękochłonną konstrukcję.

Wykonane z trwałego stelaża stalowego odpornego na korozję a wypełnionego kamieniami, łupkiem kamiennym, bardzo dobrze wpisują się w industrialne realizacje, ale także wyznaczają strefę prywatną chronią przed wścibskimi sąsiadami, niepowołanymi przechodniami, niechcianymi gośćmi  i małymi zwierzętami. Są doskonałą barierą  przed wiatrem, wodą, kurzem z ulicy i drogi.

 

Ogrodzenia murowane

Ogrodzenia murowane z cegły lub kamienia są bardzo efektowne i pasują zarówno do domów nowoczesnych, jak i klasycznych. Ogrodzenie murowane, ze względu na wysokie koszty materiałów i pracochłonność jest dobrym rozwiązaniem dla inwestorów, dla których koszt nie gra większej roli. Cegła bądź kamień może być wykorzystana do wybudowania litego muru, bądź podmurówki. Największą zaletą ogrodzeń murowanych jest bardzo wysoka trwałość zapewniająca ochronę posesji na wiele lat.

 

Ogrodzenia betonowe

Ogrodzenia z betonu to ciekawa alternatywa dla ogrodzeń murowanych, zyskująca coraz większą popularność. Zaletami ogrodzeń betonowych są szybkość montażu, niewygórowana cena, solidność i wytrzymałość. Beton wykorzystywany do produkcji paneli ogrodzeniowych jest poddawany fabrycznej impregnacji, co sprawia, że jest odporny na zmienne warunki pogodowe. Jest również odporny na uszkodzenia mechaniczne. Można z niego wykonać zarówno ogrodzenia pełne jak i ażurowe. Ogrodzenia betonowe występują w wielu różnych postaciach. Najczęściej spotykane są ogrodzenia wykonane z płyt, bloczków i paneli betonowych. Beton doskonale współgra z nowoczesnym budownictwem.

kontakt
* pola wymagane

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.