> > Rolety-czy-zaluzje-co-wybrac-do-sypialni

Rolety czy żaluzje? Co wybrać do sypialni?

Rolety czy żaluzje

Zarówno rolety, jak i żaluzje mają swoje zalety i zwolenników. Jednak gdy stajemy przed koniecznością podjęcia decyzji, co lepiej sprawdzi się w konkretnych pomieszczeniach naszego domu lub mieszkania, to pojawia się problem. Zastanawiamy się wówczas nad funkcjonalnością, praktycznością, stopniem zaciemnienia, który np. w sypialni będzie miał znaczenie, gdy będziemy chcieli odespać w dzień. W związku z tym czy lepsze będą rolety czy żaluzje w sypialni? Na co się zdecydować i dlaczego? Dodatkowo warto pamiętać o właściwościach antywłamaniowych jeśli decydujemy się na rolety lub żaluzje fasadowe.

Rolety i żaluzje zewnętrzne

Montowane na zewnątrz budynku rolety i żaluzje fasadowe sprawdzają się w wielu miejscach, jednak zdecydowanie chętniej montowane są w domkach oraz w budynkach użyteczności publicznej czy o przeznaczeniu handlowo-usługowym niżeli w mieszkaniach. Jeśli chodzi o rolety, to zaciemniają one pomieszczenia całkowicie gry są zasłonięte, a jednocześnie stanowią jedno z chętniej wybieranych zabezpieczeń antywłamaniowych, poza oczywiście alarmami i monitoringiem. Taka bariera może zdecydowanie utrudnić przedostanie się do wnętrza budynku. Jednak najczęściej nie pełnią one żadnych funkcji estetycznych i zwyczajnie wielu osobom się nie podobają. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku żaluzji. Odpowiednio dobrane mogą stanowić integralną część elewacji budynku i prezentować się niezwykle stylowo i estetycznie. Wiele ich rodzajów również wykazuje wysokie właściwości antywłamaniowe.

Na co się zdecydować?

Najlepiej umówić się na spotkanie z profesjonalnym doradcą z firmy zajmującej się montażem rolet i żaluzji fasadowych. Wówczas będziemy mieli możliwość obejrzenia i porównania zdjęć różnych rozwiązań, jak również dowiemy się szczegółów na temat ich funkcjonalności, co w dużym stopniu ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji i zamontowanie jednego z rozwiązań w swojej nieruchomości. Obecnie jedno i drugie rozwiązanie jest popularne, w związku z tym wszystko uzależnione będzie od naszego gustu i potrzeb.

kontakt
* pola wymagane

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.