> > Taras-idealny

Taras idealny

taras

Chyba każda osoba budująca swój nowy dom marzy o ogromnym tarasie, na którym będzie mogła pic poranną kawę, a wieczorem relaksować się przy lampce wina. Od późnej wiosny do wczesnej jesieni taras staje się sercem domu, a całe życie rodzinne z pokoju dziennego przenosi się na świeże powietrze. Jednak równie istotne jak sam taras jest odpowiednie okno, które na niego wychodzi. Dlaczego okno tarasowe jest tak ważne?

Widok

To, że z tarasu nie korzystamy gdy dni robią się zimne i krótkie nie oznacza, że nie możemy korzystać z jego widoków. Dlatego też okno na taras powinno być jak największe. W mroźny, ale słoneczny dzień możemy wtedy siedząc w domu podziwiać zasypany śniegiem ogród, nie ruszając się za drzwi. Duże okno tarasowe wpuszcza do domu wiele światła, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się być większe, lżejsze i przestronniejsze. Słoneczne pomieszczenia wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie i poprawiają humor.

Wyjście na taras

Planując swój dom nie wolno również pominąć tak istotnej kwestii, jak praktyczne drzwi tarasowe. Kilka lat temu hitem stały się drzwi tarasowe niskoprogowe. Dzięki nim uzyskujemy sto procent komfortu w korzystaniu z tarasu. Dlaczego? Dlatego, że przejście pomiędzy tarasem a pokojem z nim sąsiadującym jest prawie idealnie płaskie. Dzięki takiemu rozwiązaniu przechodzenie pomiędzy nimi jest nie tylko bezpieczne, ale również wygodne. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji,  gdy coś na taras wynosimy, lub wypychamy. W lecie, gdy na taras często wychodzi się na bosaka, nie nadepniemy, ani ni uderzymy się boleśnie stopą o próg. Są więc niezastąpione w domach, w których któryś z domowników ma problemy  z poruszaniem się. Drzwi niskoprogowe zaczynające się tuż nad podłogą oszukują nasze oczy, że są większe. Dzięki temu przestronności nabiera całe wnętrze gdyż wydaje się, że taras jest jego przedłużeniem. Niskoprogowe drzwi w połączeniu z wielkimi, panoramicznymi oknami tworzą szklaną „ścianę” w naszym domu, dzięki której możemy cieszyć się widokiem z tarasu przez cały rok.

kontakt
* pola wymagane

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.