> > Warto-montowac-domu-rolety-fasadowe

Czy warto montować w domu rolety fasadowe?

rolety zewnętrzne

Coraz więcej osób budujących swój nowy dom decyduje się na zamontowanie w nim rolet fasadowych. Chociaż już od dłuższego czasu są one dostępne w Polsce, dopiero w ostatnich latach mieszkańcy domów jednorodzinnych zaczęli szeroko chwalić ich zalety.

Czy warto zainwestować w zakup rolet fasadowych?

Jak działają rolety?

Rolety fasadowe w zasadzie niewiele różnią się od zwykłych rolet, które wieszamy w oknach. Podobnie jak rolety domowe mają za zadanie zakrywać okno. Jednak rolety fasadowe są o wiele mocniejsze i szczelniejsze od zwykłych rolet. Dodatkowo są to przeważnie rolety elektryczne dzięki czemu ich rozwijanie i zwijanie jest o wiele wygodniejsze, niż obsługa rolet w domu. Dobrze dobrane rolety fasadowe są idealnym uzupełnieniem stolarki okiennej. Mogą być elegancką i praktyczną ozdobą domu. Jak sama nazwa wskazuje, rolety są wmontowane w fasadę domu, dzięki czemu nie może ich urwać np. silny wiatr.

Korzyści płynące z montażu rolet

Rolety fasadowe mogą być świetną alternatywą dla zwykłych rolet. Dzięki nim niepożądane osoby nie będą mogły podejrzeć, co dzieje się w naszym domu. My z kolei zyskujemy większe możliwości aranżacji wnętrza. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy zwykłych, materiałowych rolet (np. przez osiadający na nich kurz), nie musimy ich montować – rolety zewnętrze rozwiążą problem. Jednak rolety fasadowe mają jeszcze jedną bardzo ważną cechę: pozwalają na regulację temperatury w domu. W lecie, gdy żarzące słońce nagrzewa szyby w oknach i powoduje w domu zaduch, zasłonięcie rolet pomaga w utrzymaniu w pomieszczeniach przyjemnego chłodu. Rolety fasadowe są również świetnym akcesorium na zimę. Jeśli zasłonimy nimi cześć okien, ciepło z domu nie będzie tak szybko przez nie uciekało. Rolety fasadowe przyczyniają się więc do sporych oszczędności na ogrzewaniu domu. Ponadto rolety zewnętrzne, dobrze dobrane do fasady budynku, nadają mu bardzo nowoczesny i schludny wygląd, oraz podwyższają jego wartość. Są więc nie tylko praktyczne, ale mają też wiele walorów estetycznych.

kontakt
* pola wymagane

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.