> > Zalety-rolet-elektrycznych

Zalety rolet elektrycznych

zalety rolet

Rolety elektryczne są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w naszym kraju. Ludzie przekonują się do nich i dostrzegają dużo pozytywów wynikających z ich posiadania. Stanowią idealne dopełnienie stolarki okiennej i są równocześnie dodatkową ochroną naszego domu. Przydają się zarówno podczas dłuższych wyjazdów, jak i w upalne dni. Elektryczny sposób sterowania powoduje, że są łatwe w obsłudze, więc każdy bez trudu poradzi sobie z ich otwarciem lub zamknięciem. Można również doposażyć je w system inteligentnego sterowania, np SOMFY co pozwoli nam zarządzać otwieraniem i zamykaniem rolet nawet gdy nie ma nas w domu. Podczas naszego urlopu pozwoli zaprogramować podnoszenie i opuszczanie rolet, imitując obecność domowników w domu.

Technologia ta pozwala także sterować roletami za pomocą smartphona, czyli dzięki aplikacji SOMFY zainstalowanej na naszym telefonie. Dzięki niej możemy w każdej chwili (jeżeli w domu jest na stałe internet) otworzyć bądź zamknąć rolety.

 

Zalety rolet elektrycznych:

 

Są łatwe w obsłudze – elektryczny system sterowania sprawia, że bez trudu można je opuszczać lub otwierać. Czynności te nie wymagają od nas żadnego wysiłku, dodatkowo można zastosować sterowanie na pilota, które ułatwi obsługę i pozwoli też zaplanować w czasie otwieranie bądź zamykanie rolet, nawet kiedy nie ma nas w domu. Wyjeżdżając na urlop, nie musisz się martwić, że rolety będą cały czas zamknięte lub otwarte i będą zapraszać złodzieja. Odpowiedni system sterowania pozwoli ustawić ich pracę tak jakbyście byli w domu. Używając silników radiowych do rolet, można obsługiwać je także z dowolnego miejsca na świecie za pomocą smartfona.
Są ochroną domu – ten rodzaj zewnętrznych osłon okiennych sprawia, że dom staje się jeszcze bezpieczniejszy, ponieważ okna są dodatkowo chronione przed niepowołanym wtargnięciem. Są odporne na uderzenia i chronią okna przed aktami wandalizmu.

Osłaniają okna – to ich najbardziej oczywista funkcja. Osłaniają okna przed działaniem różnych czynników atmosferycznych (takich jak np.: zacinający deszcz, grad czy śnieg) oraz zmienną temperaturą.

Zapewnią cień w upalne dni – zewnętrzne rolety elektryczne zagwarantują solidne zacienienie w upalne, letnie dni. Zasłaniając okna latem możemy w łatwy sposób stworzyć w domu miłą oazę z cieniem i nienagrzanym powietrzem.

Są izolacją termiczną – zasłonięcie rolety powoduje, że ciepło nie ucieka tak szybko z pomieszczenia. Jest to bardzo przydatne zimą i jesienią, kiedy liczy się dla nas przede wszystkim ciepłe wnętrze. Z kolei w gorące dni opuszczone rolety mogą pomóc obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nawet o 10°C, to dlatego w krajach basenu Morza Śródziemnego są powszechnie stosowane.

Gwarantują izolację akustyczną – rewelacyjnie wyciszają wnętrze domu. Zamknięcie rolety zapewnia izolację od odgłosów z zewnątrz. Opuszczone rolety mogą obniżyć poziom hałasu docierającego z zewnątrz nawet o 6-14 decybeli. W domu jest dzięki nim o wiele ciszej, a domownicy mogą się zrelaksować i wypocząć.

Są trwałe i solidne – dzięki temu montując je w oknach domu, mamy pewność, że jest to inwestycja na wiele lat.

kontakt
* pola wymagane

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.