> > Ogrodzenie-wybrac-dla-swojej-posesji

Jakie ogrodzenie wybrać dla swojej posesji?

ogrodzenie domu

Brama i ogrodzenie są wizytówką domu. To właśnie one robią pierwsze wrażenie na przybywającym do nas gościu. Właściciele domów chcą, by ogrodzenie było ładne, schludne i zdobiło posesję. Czym należy kierować się, wybierając ogrodzenie dla swojej posesji?

Aranżacja przestrzeni

Przede wszystkim ogrodzenie powinno pasować do domu. Utrzymanie ogrodzenia i domu wprowadza wizualny porządek i spójność. Tak więc mniej istotny materiał, z którego ogrodzenie zostanie zrobione, ale bardziej jego styl. Zarówno ogrodzenia drewniane i metalowe mogą mieć skrajnie różny design. Do drewnianego domu z bala idealnie pasują ogrodzenia z drewna, ale równie dobrze sprawdzają się ogrodzenia kute w misterne, zdobne kształty. Jednak ogrodzenie kute, ale dość minimalistyczne i geometryczne jest też idealnym dopełnieniem dla domu nowoczesnego. Jeśli nie jesteśmy pewni co wybrać, warto poradzić się znajomego projektanta lub… firmy produkującej ogrodzenia. Wiele z nich robi je na zamówienie, więc doświadczeni pracownicy być może zaproponują nam jakiś ciekawy wzór.

Komfort użytkowania bramy

Automatyczna brama na pilota jest już absolutnym must-have w nowo wybudowanym domu. Planując bramę wjazdową warto zastanowić się nie tylko nad jej wyglądem, ale również nad funkcjonalnością. Na wielu posesjach lepiej sprawdza się brama przesuwna niż otwierana w tradycyjny sposób. Na bardzo dużych posesjach otwierające się na boki skrzydła bramy nie są problematyczne. Jednak na małych działkach po prostu nie ma na nie miejsca. Brama oczywiście musi pasować do ogrodzenia i domu. Jest jeszcze druga bardzo ważna zależność, a mianowicie dopasowanie bramy i drzwi garażowych. Chociaż drzwi garażowe wydają się być bardziej elementem fasady niż ogrodzenia, mają ogromny wpływ na to, czy posesja wygląda na gustowną, zwłaszcza z perspektywy osoby wjeżdżającą na nią samochodem. Najlepiej jest zamawiać wszystkie te elementy w jednej firmie, która doradzi nam dobór poszczególnych modeli ze swojej oferty.

kontakt
* pola wymagane

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.