> > Sprawdza-sie-drzwi-niskoprogowe

Gdzie sprawdzą się drzwi niskoprogowe?

drzwi niskoprogowe

Wysoki próg drzwi balkonowych bywa niebezpieczny, szczególnie dla dzieci lub dla osób  poruszających się na wózkach. Nowoczesne rozwiązania w postaci drzwi niskoprogowych są przyjazne dla wszystkich domowników. Czym są drzwi z obniżonym progiem, jakie mają zalety i zastosowanie?

 

Czym są drzwi niskoprogowe?

Drzwi z niskim progiem są to drzwi wykonane najczęściej z PCV i aluminium, których próg jest nie wyższy niż 20 mm. Odpowiada to wymogom budownictwa pozbawionego barier architektonicznych. Profile przez specjalnie wyprofilowany spadek płynnie łączą się z posadzką balkonu czy tarasu. Niski próg ma dodatkową termoizolację chroniącą przed utratą ciepła – progi aluminiowe wyposażone są w dodatkową wkładkę termoizolacyjną, natomiast profile progów PCV  mają zwiększoną liczbę komór, co zwiększa współczynnik przenikania ciepła. Za drzwiami niskoprogowymi przemawia również estetyka – wyglądają bardziej elegancko w porównaniu do swoich tradycyjnych odpowiedników.

 

Zastosowanie drzwi niskoprogowych

Drzwi niskoprogowe rozwierane, przesuwne i rozwierano-przesuwne, znajdują zastosowanie przede wszystkim jako drzwi balkonowe i tarasowe. Ze względu na obniżenie progu z 7 cm do 1,5 – 2 cm pozwalają płynnie przechodzić z domu czy mieszkania na balkon lub taras, jednocześnie zwiększając komfort, ale też bezpieczeństwo. Drzwi z niskim progiem sprawdzą się również w ogrodach zimowych czy też na patio. W ofercie firmy Okno Prim znajdziesz drzwi aluminiowe, stalowe i PCV, wyróżniające się doskonałym poziomem izolacji cieplnej oraz akustycznej w szerokiej gamie kolorystycznej.

Drzwi w niskim progiem mają niewątpliwe zalety architektoniczne i choć są rozwiązaniem droższym od drzwi tradycyjnych, warto rozważyć ich montaż. W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu z fachowcami z firmy Okno Prim, którzy bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży stolarki drzwiowej i okiennej, pomogą znaleźć najlepsze rozwiązanie.

kontakt
* pola wymagane

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.